Instalacje antenowe

Problemy z LTE

W ostatnim czasie coraz więcej osób narzeka na kłopoty z odbiorem telewizji naziemnej. Główną przyczynę tych problemów należy upatrywać w coraz większej liczbie nadajników LTE. Po wyłączeniu nadajników telewizji analogowej, w części starego pasma telewizyjnego ( kanały 61-69 ) zaczęły pracę nadajniki szybkiego internetu LTE. Ich duża moc nadawcza powoduje "zatykanie" wzmacniaczy antenowych co prowadzi do znacznego spadku jakości sygnału DVB-T. wwk 861
Innym problemem z jakim borykają się mieszkańcy na naszym terenie jest duża ilość sygnałów telewizyjnych o różnych poziomach z których nie wszystkie są pożądane.

Jednym ze sposobów na eliminację tych zjawisk jest stosowanie anten kierunkowych wyposażonych w filtr LTE turboT20mktóre skutecznie tłumią sygnały z zakresu kanałów 61-69. Na terenie byłego województwa włocławskiego doskonale sprawdza się zestaw anteny typu Turbo-T20 oraz wzmacniacza WWK-861 z kanałową regulacją wzmocnienia. Urządzenia te produkuje Telkom-Telmor. Polski producent który od wielu lat specjalizuje się w rozwiązaniach dedykowanych do odbioru i dystrybucji sygnałów antenowych. W tym roku firma obchodzi 60 rocznicę działalności. Rocznica ta, to doskonały dowód na wysoką jakość ich urządzeń. Istnieje niewiele firm które przeszły szczęśliwie przez okres zmian jakie miały miejsce w naszym kraju.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej Czytaj dalej...